بات رزرو بلیط فیلم

توسط ابوالفضل مهاجری

ارسال شده در
1397-03-03

بات رزرو بلیط فیلم

شرح پروژه


با سلام خدمت عزیزان

امروز پروژه بات رزرو بلیط فیلم رو به صورت کاملا اختصاصی برای شما آماده کردیم ک برای اولین بار توسط سایت logn.ir به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهیم شما میتونید اطلاعات کامل این پروژه رو در زیر ملاحظه کنید و توجه کنید که این پروژه مخصوص اعضای ویژه هست.

فایل های پروژه: 

دوستان توجه کنید که این پروژه به زبان PHP نوشته شده و برای استفاده از api تلگرام از پکیج php-telegram-bot استفاده میکند و از روش وب هوک برای روند بات استفاده شده که برای راه اندازی پروژه شما باید فایل های زیر رو تغییر بدین:

در ابتدا یک دیتابیس ایجاد کنین با collation utf8mb4_unicode_ci سپس db.sql رو در اون ایمپورت کنین سپس:

Botap.php:

مهم ترین فایل این پروژه هست که شما در این فایل باید api key و username باتتون رو وارد کنید.

hook.php:

در این فایل شما در آرایه admin_users$ شماره آی دی یا آی دی های ادمین های خود را وارد میکنید که در واقع ادمین های بات شما هستند تا قابلیت استفاده از command های ادمین را در بات داشته باشند.

در قسمت commands_paths$ باید مسیر دستورات یا همون command های خودتون رو وارد کنید.

در قسمت mysql_credentials$ دقت داشته باشید که اطلاعات دیتابیس خودتون رو دقیق و به درستی وارد کنید که این قسمت برای ارتباط بات با دیتابیس هست.

set.php:

در این فایل متغیر hook_url$ را برابر آدرس hook.php قرار بدین دقت کنید که باید url وارد نمایید , این فایل وب هوک شما رو ست میکنه.

unset.php:

نیازی به تغییر این فایل ندارید فقط بدانید که این فایل وب هوک شما رو لغو میکنه.

ok.php:

این فایل همان فایلی است که شما بعد از پرداخت موفق به این صفحه ریدایرکت میشوید اطلاعاتی که شما در این فایل باید تغییر بدین به صورت زیر است:

  1. ابتدا اطلاعات دیتابیس و بات خود را وارد میکنید.
  2. متغیر MerchantID$ همان مرچنت آی دی شماست که از زرین پال دریافت میکنید.
  3. قیمت را به تومان وارد کنید(دقت کنید که این قیمت باید با قیمتی که در command رزرو قرار میدهید یکی باشد)
  4. باید در خط 40 این فایل شماره آی دی کانالی که بات در آن کانال ادمین هست رو قرار بدین تا از یوزر هاتون که پرداخت موفق اجام میدن بک آپی در این کانال گرفته بشه(تمامای پرداختی های موفق فقط در این کانال ذخیره می شوند)

نکته: دقت کنید که کاربران حتما باید بعد از پرداخت موفق به این صفحه ریدایرکت شوند تا کد رزرو به آن ها داده شود و در کانالی که یوزر هاتون که پرداخت موفق داشتن ثبت بشن غیر این صورت باید از طریق زرین پال اقدام کنین و این کار بر رو پیدا کنین و کد رزرو براش ارسال کنین.

نکته: کاربران بات شما بعد از پرداخت که به این صفحه ریدایرکت میشن نباید از دکمه برگشت استفاده کنند یا صفحرو رفرش بزنند در غیر این صورت پیام مشکلی ایجاد شد را دریافت میکنند که اگر مشکل این سه مورد باشد رزرو آن ها با موفقیت انجام شده است.

StartCommand.php:

شما این command رو میتونین جوری تغییر بدین که اگر کاربر start بات رو زد چه پیام هایی دریافت کنه یا چه اتفاقاتی بیوفته.

ReserveCommand.php:

این command ای است که کاربر برای رزرو بلیط استفاده میکند که کاربر پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی و شماره خود وارد مرحله پرداخت میشود که مقادیر زیر رو باید تغییر بدین:

  1. ابتدا اطلاعات درگاه پرداخت خود رو برای زرین پال وارد میکنین(دقت کنین متقیر CallbackURL$ رو برابر با url صفحه ok.php قرار بدین)
  2. قیمتی که وارد میکنین باید با قیمتی که در صفحه ok.php وارد کردین یکی باشه.
  3. ما در خط 156 شرطی داریم که نشون گر ظرفیت باقی مانده است که از دیتابیس دریافت میکند این مقدار پس از رزرو های موفق یکی به مقدارش افزوده میشود که شما میتوانید ظرفیت را به ظرفیت دلخواه خود تغییر بدین.

روش رزرو بلیط توسط این بات:

در این بات کاربر پس از استارت زدن بات باید دستور reserve/ رو وارد کنه که پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی و شماره خود وارد مرحله پرداخت میشه و بعد از پرداخت موفق کد رزرو دریافت میکنه.

نکات لازم به ذکر:

این بات تمام رفتار هایی که کاربر شما درون بات انجام میدهد را در دیتابیس ذخیر میکند ولی در بعضی اوقات که کاربر بعد از پرداخت موفق به صفحه callback نمی آید شما باید دستی کد رزرو رو برای اون پیدا و براش ارسال کنین.

برخی command های ادمین بات:

<متن پیام> sendtoall/:

شما با این دستور میتونین به همه کسانی که بات رو استارت زدن پیام ارسال کنین.

<آی دی شخص> whois/:

اطلاعات کاربر مورد نظر رو به شما نشون میده.

chats/:

اطلاعات تمامی چت های موجود در بات رو به شما نشون میده.

و ... .

بات نمونه که با این اسکریپت نوشته شده: رزرو بلیط فیلم

دقت کنین که این پروژه چندین بار برای برنامه های مختلف تست شده و logn هیچ گونه مسئولیتی در قبال سیستم رزرو شما ندارد.

تگ ها:
بات رزرو
بات رزرو فیلم
فیلم
reservation
بات تلگرام رزرو فیلم
telegram bot for reservation
شما برای ارسال نظر باید وارد سایت شوید

برای مشاهده این پروژه نیاز است ابتدا وارد سایت شوید

جستجو در سایت

به کانال تلگرامی ما بپیوندید